Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

O czym pamiętać kupując wiosła zza granicy?


Coraz popularniejsze w Polsce stają się zakupy z portali typu aliexpress. Pozwalają one zdobyć wiele rzeczy niedostępnych w Polsce, albo dostępnych, ale na tych portalach są one po prostu tańsze.


Kajaki i wiosła.5172777066_960_720(14)


Jeżeli nie interesują Ciebie nasze Polskie sklepy z wiosłami, do których zaliczamy www.kajakowcy.pl , to możesz zamówić wiosła zza granicy. Tylko tutaj musisz pamiętać o kilku aspektach związanych z takim zakupem:
 

  • VAT – jeżeli przesyłka idzie spoza Unii Europejskiej, to może zostać naliczony VAT. Nie musi, ale może. Różne statystyki mówią, że do VAT-u trafia około 30% paczek

  • Cło – wszystkie przesyłki przekraczające pewną kwotę mogą zostać oclone. Jednocześnie podobnie sprawa ma się jak w przypadku VAT-u – nie wszystkie przesyłki są oclone

  • Czas i koszty dostawy – jeżeli zamawiasz wiosła zza granicy to z reguły masz dwie opcje. Długą i tanią (lub darmową) dostawę, albo szybką i bardzo drogą.


    5172777066_960_720(24)


Jeżeli nie zależy Ci na czasie to kupienie wioseł zza granicy jest świetnym pomysłem. Przy odrobinie szczęścia możesz je mieć o wiele taniej, niż gdybyś dokonywał takiego zakupu w Polsce.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!

Komentarze

Świetny artykuł. akurat mamy czas, aby zakupić sprzęt na letnie wyprawy :)

http://www.cichydomek.info/